7. Rzeczy, które pomogą być bardziej zorganizowanym (nie tylko w roku szkolnym).


Dzisiejszy post będzie o kilku przedmiotach, które mogą pomóc nam w byciu bardziej zorganizowanym. :)

Z organizacją bywa u mnie różnie. Często planuję co będę robić, w jakich godzinach i ile czasu na to poświęcę. Najczęściej te plany są utworzone tylko w mojej głowie i szybko o nich zapominam. Od dzisiaj chcę sobie wszystko zapisywać, aby nie pominąć żadnej ważnej rzeczy! ;)

6. Jesienny spacer.
Dzisiejsze zdjęcia są zrobione podczas jesiennego spaceru. Lubię każdą porę roku, ponieważ każda ma dla mnie swój wyjątkowy i niepowtarzalny urok. Jesień lubię za to, że darzy nas tyloma kolorami oraz można wyciągnąć z szafy cieplutkie swetry. Dlatego w dzisiejszej stylizacji nie mogło zabraknąć wielkiego, ciepłego swetra ;)
 Pod koniec wpisu umieściłam kilka zdjęć wykonanych przeze mnie. Znajdziesz tam również widok tego cudownego miejsca po zmroku.

5. Odżywki do paznokci, które nie są lakierami do paznokci.
Chciałam przedstawić wam dwie odżywki, które stosuję od jakiegoś czasu. Wyróżnia je to, że nie są lakierami do paznokci. Jedna jest balsamem do smarowania, a drugą aplikuje się za pomocą pędzelka.

Można powiedzieć, że dzisiejszy wpis dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn ;) Temat ten nasunął mi się po rozmowie z moim wujkiem, który narzekał na rozdwojone paznokcie. Powiedział, że kupił sobie odżywkę (w formie lakieru), ale szybko zrezygnował ze stosowania jej, gdyż "facetowi nie wypada mieć tak błyszczących paznokci". Odżywki w lakierach do paznokci nie nadają się również dla niektórych kobiet, ponieważ samo malowanie paznokci niszczy ich płytkę. Ten problem niestety dotyczy również mnie :( Na początku stosowania wszystko jest w porządku, a paznokcie są twarde i błyszczące. Niestety po tygodniu górna warstwa paznokcia zaczyna odchodzić razem z odżywką.

4. MIX. Swetry na jesień.


Robi się coraz chłodniej. W Internecie pojawia się mnóstwo zdjęć i stylizacji na których swetry występują w roli głównej. Przedstawiam Wam kilka stylizacji (znalezione na stronie www.weheartit.com), które szczególnie wpadły mi w oko. A Ty jaki rodzaj swetrów najbardziej lubisz? ;)


3. Surówka z marchewki z lepszym przyswajaniem witaminy A.


O WITAMINIE A:

Witamina A bierze udział w większości zasadniczych funkcji naszego organizmu. Odgrywa szczególną rolę w procesie widzenia, prawidłowej funkcji skóry, tkanki kostnej, wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, działa korzystnie na włosy i paznokcie.

Najwięcej witaminy A znajduje się w pokarmach pochodzenia zwierzęcego, ale jej źródłem są również niektóre owoce i warzywa. Szczególnie te o żółtym i pomarańczowym zabarwieniu, a także zielone liście warzyw. Warzywa i owoce zawierające witaminę A: marchewka, dynia, pomidory, sałata, rzeżucha, brokuły, sałata, zielony groszek, pomarańcze, morele, śliwki i wiśnie.

Jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach. Obecność tłuszczy jest więc wskazana do lepszego wchłaniania witaminy A. Oprócz tłuszczy wchłanianie zapewnia: witamina D, B, C, E, cynk, wapń i fosfor.

W przepisie na moją surówkę znajduje się wiele składników, które zawierają substancje pomocne w wchłanianiu witaminy A.

2. Coś na temat...

Crowded Dreams będzie blogiem lifestylowym, podzielonym na kilka kategorii. Nie dam rady skupić się na jednej rzeczy i pisać na jeden temat, ponieważ mam bardzo rozbieżne upodobania. Na pewno z czasem niektóre kategorie znikną, pojawią się nowe. Tak naprawdę cały czas szukam swojej drogi w życiu i czegoś przy czym zostanę na dłużej. Niestety jestem osobą ze słomianym zapałem, czyli zaczynam robić coś bardzo ambitnie, a z czasem odchodzę od tego... Mam nadzieję, że nie stanie się tak w przypadku tego bloga i, że zatrzyma mnie tu on na dłużej ;)


W Internecie cenię sobie bycie osobą anonimową, dlatego raczej nie przedstawię się wam z imienia ani nazwiska. Posty będę podpisywać inicjałem swojego imienia- literką A.


1. Ruszamy z blogiem.

cel
" Jeśli możesz coś zrobić 
lub marzysz, że mógłbyś to zrobić,
 zabierz się za to. 
Odwaga ma w sobie moc geniuszu. "
                   Johann Wolfgang Goethe

Bloga chciałam założyć już parę lat temu. Wyobrażałam sobie treści, które byłyby dodawane przeze mnie, ogólny wygląd, tematykę. Na wyobrażeniach jednak się zakończyło, ponieważ nie zrobiłam nic w  kierunku, aby tego bloga mieć. Lata mijały, a w mojej głowie wciąż pojawiały się nowe posty i to co mogłabym zrobić.
Przez ten czas mój światopogląd również uległ zmianie. Teraz uważam, że jeżeli czegoś chcę to muszę zacząć to realizować, aby po latach nie żałować, że czegoś nie zrobiłam. Często widzę ludzi, którzy są już starsi i narzekają, że nie zrobili tego czy tamtego, że nie byli tu i tam, że nie założyli własnej firmy, nie spełnili się zawodowo. Jest to przykre, ale szczerze mówiąc Ci ludzie nie robili nic, aby zrealizować swoje cele i marzenia. Stanęli w miejscu, a gorycz i niedosyt pozostały.